KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327161

nr 1332 7161

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1947, landskapsmotiv. Olja på duk, 27x34cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:54:29

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman